Начало / Спорт / Финалният турнир „Млад гросмайстор“ е тази събота и неделя в Плевен

Финалният турнир „Млад гросмайстор“ е тази събота и неделя в Плевен

Млад гросмайстор

Финалната надпревара от веригата „Млад гросмайстор“ за тази учебна годинаще се състои на 14 и 15 март в хотел „Балкан” . Състезанието ще стартира в 11ч. в съботния ден, когато ще се изиграят първите три кръга. Генералното класиране от петте турнира ще стане известно след приключването на турнира в неделя следобед, информираха организаторите от СКШ „Плевен ХXI”.

ALIM7685млад гросмайстор
Плевенският клуб ще награди с медали 16 шахматисти, които ще придобият право на безплатно участие в Националния турнир „Надеждите на България“ в град Трявна през месец май. Ще бъдат раздадени 4 комплекта медали – по1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови медала за първите четирима състезатели в комплексното класиране до 8, 10, 12 и 16 години. На финала в Трявна медалистите от Плевенски регион ще се срещнат с победителите от проведените вериги „Млад гросмайстор“ в Пловдив, Варна, Шумен и Благоевград.

Заявки за участие се приемат до 13 март на e-mail : [email protected]
Очаква се в състезанието да се включат над 50 деца от Плевен, Враца и Червен бряг.

След изиграните 4 турнира във временното класиране водят:

до 8 години: Данислав Гърков с 60 точки от 60 възможни
до 10 години: Преслав Велюв с 55 точки
до 12 години: Захари Иванов с 57 точки
до 16 години: Давид Цветанов с 59 точки

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...