Начало / Последни новини / Фалстарт на баскетболния Спартак в плейофите

Фалстарт на баскетболния Спартак в плейофите

Със загуба – 69:81 като гост на Берое (Стара Загора) започна участието си в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига плевенския Спартак. С оглед на събитията на игралното поле домакините спечелиха заслужено. Срещата започна равностойно, но това продължи само в началните 120 секунди. После селекцията на Любомир Минчев поведе и започна да увеличава аванса си. В 7-ата минута пасива на плевенчани стана двуцифрен – 10:20. Първата част приключи 24:12 за домакините. Втората четвърт бе равностойна, но селекцията на Сашо Дяковски само в 12-ата минута успя да намали изоставането си под 10 точки – 27:18 след тройка на Герасим Николов. Надеждите обаче се изпариха само за четири минути, когато беройци дръпнаха със 17 точки – 40:23. Дяковски взе прекъсване, но след него пасива на тима му нарасна на 19 точки. До края на полувремето обаче плевенчани успяха да скъсят дистанцията – 42:32. След почивката баскетболистите ни продължиха възходящо. Дори в 22-ата минута намалиха до 9 точки – 35:44 след успешни стрелби на Маринчешки. Равновесието се запази до 27-ата минута. После домакините увеличиха разликата на 68:51 преди последната част. Тя започна отлично за Спартак със серия от 10:2 за 70:61 преди заключителните пет минути. За нещо повече обаче нямаха сили. Най-резултатен за тима бе Маринчешки със 19 точки. Така Берое поведе с 1:0 в серията. Играе до две победи от три мача.