Начало / Последни новини / ТТС Лантенбах с Владимир Петков разгроми слабак

ТТС Лантенбах с Владимир Петков разгроми слабак

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с лидер плевенчанина Владимир Петков постигна изразителен успех в мъжката Oberliga Herren NRW /четвърта дивизия/ на Германия по тенис на маса. В 18-ия кръг възпитаникът на СКТМ Тетрон и съотборниците му разгромиха като гост TTV Реес Гройн с 9:3. Това е вторият мач срещу този съперник от началото на сезона. В 9-ия кръг селекцията от Гумерсбах се наложи у дома с 9:2. Сега първата ракета на тима Петков изигра три срещи, които спечели без да загуби дори гейм. Той започна участието си с двубой на двойки в който заедно с българина Николай Солаков се справиха с лекота срещу тандема на съперника – Карстен Франкен/Бенедикт Тембринк –  3:0. Със същия резултат на сингъл Владко не даде шанс на Франкен и Седрик Гьорц. Селекцията от Гумерсбах загуби едната битка на двойки. Хенри Смит и Солаков пък отстъпиха в по една среща на сингъл. В други пет двубоя гостите спечелиха. Последните три индивидуални срещи не се играха, защото ТТС Лантенбах вече си бе осигурил отборния успех.