Начало / Последни новини / ТТС Лантенбах с Владимир Петков е четвърти в Германия

ТТС Лантенбах с Владимир Петков е четвърти в Германия

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с плевенчанина Владимир Петков завърши сезон 2018/2019 година в мъжката Oberliga Herren NRW /четвърта дивизия/ на Германия по тенис на маса на четвърто място. Десет победи, две равенства, шест загуби и 142:113 геймова разлика е равносметката на тима от 18-те кръга на първенството. За положителните резултати, очаквано най-много допринесе Владко, който е първа ракета на отбора. В началото на кампанията в състава бе и друг плевенчанин – Даниел Станчев.

За разлика от есента когато спечели всичките си домакинства, през пролетта селекцията от Гумерсбах допусна вкъщи едно равенство и две загуби. И четирите пролетни гостувания обаче се оказаха успешни.

През завършилия вече сезон ТТС Лантенбах беше новак в Oberliga Herren NRW. /Участието си в групата заслужи, след като през миналия сезон спечели NRW-Liga 3./

Шампион е BV Борусия II /Дортмунд/, който се изкачва в трета дивизия. В нея може да участва през следващото първенство вторият в класирането SV Унион Велберт II ако спечели квалификацията. От Oberliga Herren NRW изпада TTV Реес Гройн, а SV Браскведе ще участва в бараж за да запази мястото си.