Начало / Последни новини / Пет медала за лекоатлети от Плевенска област в международен турнир

Пет медала за лекоатлети от Плевенска област в международен турнир

Два сребърни и три бронзови медала извоюваха лекоатлетите от Плевенска област в международния турнир „Младост”. Традиционната надпревара бе за девойки и юноши и под 18 години, жени и мъже в Русе.

Състезателят на АК Георги Дъков /Плевен/ – Георги Георгиев затвърди класирането си от преди година в турнира, спечелвайки сребърен медал в хвърлянето на копие при юношите. Резултатът му сега – 52,77 метра е с 6,82 м по-добър от тогава. Само 86 см не му достигнаха да победи Калоян Жеков от ЛК Цветанка Христова /Казанлък/ за златен медал в тазгодишното издание. Тук пети се класира съотборника на Георгиев – Теодор Кацарски.

Сребърен медал и за Спринт /Червен бряг/ при юношите. Заслужи го Петко Стаменов на скок височина. Най-добрият му резултат 185 см е с 5 см под постижението на победителя в сектора Олег Григорица от Македония. Другите скачачи от Червен бряг – Денис Маринов и Лъчезар Петков се класираха съответно на пето и девето място.

В същата дисциплина Теодора Спасова от АК Плевен 2014 завърши трета при девойките.

В бягането на 100 м и 400 м при жените, Вяра Първанова от плевенския СКЛА Феникс 2004 се окичи с два бронзови медала.