Начало / Последни новини / Трявна обърна Спартак в Плевен

Трявна обърна Спартак в Плевен

Спартак /Плевен/ загуби с 2:3 у дома от едноименния отбор на град Трявна в среща от осмия кръг на детското футболно първенство на подзона Велико Търново. Въпреки че тима на гостите бе от видимо по-големи на години футболисти мача бе равностоен. Спартаковци дори имаха положения, които ако бяха реализирали щяха да спечелят. Двубоят започна по-добре за състава от балканското градче. Негов футболист откри резултата още във втората минута. Плевенчани не се предадоха и изравниха. Това се случи в 35-ата минута, когато Алекс Асенов засече с глава центриране на съотборник. Четвърт час по-късно защитата на домакините направи колективна грешка от която се възползва съперника – 1:2. В 60-ата минута пък гостите проведоха бърза контраатака и увеличиха аванса си на два гола. Десетина минути по-късно Алекс Асенов се разписа за крайното 2:3. Две стопроцентови голови положения пропусна плевенския нападател Павел Челестинов.