Начало / Последни новини / Трудна победа за Партизан

Трудна победа за Партизан

Партизан взе минимално 1:0 в Червен бряг срещу Янтра 1919 (Габрово). Двубоят бе от 19-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Победата дойде след автогол. В средата на първото полувреме Петьо Славчев центрира и защитника Йордан Иванов отклони топката в мрежата на своя тим. Иначе стана оспорван мач. Гостите владееха повече топката през първото полувреме. Създадоха няколко голови положения, но ги пропиляха. Кирил Вълов и Славчев пропуснаха за домакините. След почивката габровлии натиснаха и пак не успяха да реализират ситуациите си. С наближаване на края нервите взеха връх. В 80-ата минута Денис Шаранков каза нещо на вратаря на Янтра – Димитър Пантев, който го плесна по врата. Последваха реплики между двамата и рефера вдигна втори жълт и червен картон на червенобрежкия нападател. В последните секунди най-опитния от домакините Георги Петков вероятно репликира страничния съдия и също видя втори жълт и червен картон.