Начало / Последни новини / Три медала за АК Плевен 2014 от Мемориал „Григор Христов – Гришата“

Три медала за АК Плевен 2014 от Мемориал „Григор Христов – Гришата“

Два сребърни и един бронзов медал спечелиха състезателите на АК Плевен 2014 от четвъртото издание на Мемориал „Григор Христов – Гришата“ за девойки и юноши под 20 години в София.

155 см осигуриха второто място на Деница Иванова на скок височина. На почетната стълбица до нея застана и Дияна Консулова от СК Атлетика 2012 /Велико Търново/. Двете постигнаха еднакви резултати, а накрая направиха по три неуспешни опити на 160 см. Тази кота се оказа по силите само на Валерия Кадийска от Пауталия /Кюстендил/, която стана победителка в сектора. След Деница Иванова в класирането са съотборничките й Виктория Миланова, Ивета Бойнова и Теодора Спасова.

Два медала завоюва Цветелин Кирилов. Той се класира втори в скока на дължина с 6,50 м. Тук Максимилиян Щерев е седми с 5,78 м. Победителят е Борис Линков от Славия /София/ – 7,19 м.

Кирилов завърши трети на скок височина с постижение от 183 см. Със 195 см първи е Велин Велев от Дунав /Русе/. Даниел Немски от Оборище /Панагюрище/ е втори със 186 см.