Начало / Последни новини / Силен старт за СКО Север за купа „Дряново“, но …

Силен старт за СКО Север за купа „Дряново“, но …

С първо и две втори места започна традиционното състезание по лятно ориентиране за купа „Дряново“ за плевенският СКО Север. Това е равносметката от първия ден в старта на средна дистанция. Калоян Иванов бе най-бърз по трасето от 2.9 км с 10 контролни точки, изпреварвайки с близо 2 минути най-сериозния си конкурент Тервел Драгоев от Диана /Ямбол/. Милен Симеонов финишира втори в мъжкия елит на заданието от 5.5 км с 21 контроли. Същото класиране на същото разстояние и за Никола Иванов при юношите до 18 години. На позиция от призовата тройка завършиха Деница Иванова /Ж14/ и Цветелина Цветанова /Ж18/. Вилиана Гургурова /Ж16/ е шеста, Милен Иванов /М12/ – седми, а Александър Иванов /М14/ – осми. Всички те можеха да затвърдят или да подобрят класирането си ако бяха участвали във втория ден на състезанието, но не се явиха за втория старт на средна дистанция. Според регламента обаче крайното класиране на участниците се определя след събиране на резултатите им от двата старта.