Начало / Последни новини / Трилър за баскетболния Спартак в Пловдив

Трилър за баскетболния Спартак в Пловдив

Плевенският Спартак отстъпи с 96:97 в Пловдив на местния Академик Бултекс 99 в среща от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига. Секунда отне победата на селекцията на Александър Дяковски. Става въпрос за последната, когато Джордан Семпъл реализира победния кош за домакините. Двубоят започна с тотално превъзходство на пловдивчани, които взеха първата част след като вкараха двойно повече точки от съперника си – 43:20. След това обаче Дяковски направи някои корекции в състава и отбора му започна постепенно да топи пасива, който в края на първото полувреме бе едва седем точки – 51:58. След почивката възхода в играта на плевенския тим продължи и в 27-ата минута те вече водеха в резултата. Пловдивчани реагираха и пак дръпнаха, но този път равновесието се запази. Така преди заключителните десет минути съотношението бе почти равно – 77:75 за домакините. Оспорваната битка продължи до края. Инфарктни се оказаха последните секунди. Смит реализира два наказателни удара, давайки точка аванс на тима си. Съотборниците му обаче веднага фаулираха Милен Дудев и той също не пропусна. Спартаковци вече се виждаха победители, когато в последната секунда Семпъл бе точен за успеха на Академик. Димитър Маринчешки бе най-резултатен за плевенчани с 24 точки.