Начало / Последни новини / Трилър в зала „Балканстрой“! Пловдивчани излъгаха Спартак

Трилър в зала „Балканстрой“! Пловдивчани излъгаха Спартак

Спартак загуби у дома от Академик Бултекс 99 /Пловдив/ с 88:90 в мач от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Интригата бе до последната сирена. Минута преди края домакините имаха точка аванс – 88:87. Успешна атака и реализиран наказателен удар обаче донесоха победата на пловдивчани.

Двубоят започна с тройка за гостите. В следващите три минути домакините не позволиха топката да влезе отново в коша им, а резултата вече бе 8:3. Минута по-късно обаче обрата бе факт – 8:11. Това бе за кратко и плевенчани пак направиха безответна серия за 18:11. Те водеха до 8-ата минута, след което битката стана равностойна и така приключи първата част – 23:23. Равновесието се запази до 15-ата минута – 36:36. След това спартаковци доминираха до края на първото полувреме. Съперниците се оттеглиха на почивка при 51:40. В третата част плевенския тим поддържаше аванса си. Той бе най-голям в 25-ата минута, когато след тройка на Герасим Николов съотношението стана 16 точки – 62:46. В оставащото време преди заключителната последна част спартаковци реализираха едва 5 точки, а пловдивчани успяха да стопят част от пасива за 60:67. Постепенно гостите заличиха изоставането си и в 33-ата минута дори поведоха – 71:70. В следващите 2 минути ситуацията бе кош за кош. После Спартак дръпна с 80:74. Запази минималната си преднина до 39-ата минута. Последните 62 секунди обаче се оказаха пагубни за тях. Мартин Маринов бе най-резултатен за Спартак с 23 точки.