Начало / Последни новини / Спартак започна годината със загуба

Спартак започна годината със загуба

Минимална загуба – 0:1 допусна плевенския Спартак от втория състав на ЦСКА /София/ в контролна футболна среща играна в Ловеч. Единственото попадение падна в 15-ата минута, когато нападател на армейците получи топката между двама защитници, вратаря Димитър Пантев излезе да го пресрещне, но бе финтиран и след това топката се озова в мрежата му. Спартаковци започнаха срещата с голова атака, но Григор Долапчиев стреля в аут. Малко след това той насочи топката в напречната греда. До края на първото полувреме столичани имаха още една възможност, но Пантев отрази удара с глава. Треньорите на Спартак трябваше да извършват смяна през първата част, тъй като Емил Петров спря с нарушение голова атака на съперника и бе отстранен с червен картон. Мястото му зае Георги Янев. След почивката плевенчани излязоха с нов състав. Те повече владееха топката, но до чиста голова ситуация така и не стигнаха. Само веднъж Родриго Минетеламио отправи опасен удар, но вратаря на „червените“ се справи. Така новия треньорски щаб на Спартак воден от Александър Георгиев дебютира със загуба.

Съставът на Спартак:

Първо полувреме – Димитър Пантев, Николай Николаев, Цветелин Радев, Тодор Стоев, Брендо Силва Барбоса, Тихомир Тодоров /капитан/, Стефан Валериев Христов, Емил Петров /Георги Янев/, Кевин Озей, Георги Чакъров, Григор Долапчиев.

Второ полувреме – Марин Орлинов, Стенислав Георгиев, Мартин Митов, Родриго Минетеламио, Димитър Буров, Никола Мицански, Адриано Витор, Димитър Коларов, Георги Янев, Кевин Озей, Джонатан Дионатан.