Начало / Последни новини / Трето място за БК Спартак /Плевен/ в Пловдив

Трето място за БК Спартак /Плевен/ в Пловдив

Само едно трето място спечелиха плевенският Боксов клуб Спартак в Пловдив. Градът под тепетата бе домакин на първият кръг от държавното лично-отборно първенство и купата на България по бокс за младежи. Възпитаниците на Георги Тончев не излъчиха състезател, който да се бори за титлата. Най-добро бе представянето на Ивайло Иванов. Той завоюва бронзов медал в категорията 46-49 кг. Иво започна с категорична победа над Дарислав Василев от БК КИКО. На полуфинала обаче не успя да преодолее представителят на Омуртаг – Ниязи Алиев.
Пето място при 60-килограмовите за друг спартаковец – Алекс Шанков. Той също изигра две срещи. В първата надви Асан Йосифов. След това обаче не успя да се противопостави на Юлиян Бонзов от Академик.
Останалите двама участници от плевенският клуб загубиха още на старта от хасковлии. В категорията до 64 кг Денислав Иванов отстъпи на Али Хайрула. При 81-килограмовите пък Персиян Божинов преклони глава пред Валентин Костадинов.