Начало / Последни новини / Павлин Спасов с бронз за Боксов клуб Червен бряг

Павлин Спасов с бронз за Боксов клуб Червен бряг

Павлин Спасов завоюва единственият медал за Боксов клуб Червен бряг от първия кръг на държавното лично-отборно първенство и купата на България за младежи в Пловдив. Той спечели бронз в категорията до 69 кг. Павлин започна с бърз успех над Винченцо Акимов, когото отказа във втория рунд. След това убедително надигра армеецът Ивайло Николаев. На четвъртфинала го затрудни бургазлията Стоян Илчев. Спасов загуби първият рунд. В следващите два обаче надделя, макар и доста трудно и се класира за полуфинала. Двубоят с Асат Бозмов от Русе бе изключително оспорван. В крайна сметка съдиите присъдиха минимални победи в отделните части за русенлията.
В същата категория съотборникът на Павлин – Даниел Иванов достигна до петото място. В първата си среща той се справи с Теодор Колев от Боруй. После отказа рано варненецът Мартин Атанасов. На четвъртфинала обаче Бозмов го надигра категорично.
При 60-килограмовите Християн Баев също приключи на четвъртфинал. Той стартира великолепно, отказвайки в първата част Янислав Георгиев от Локомотив /ГО/. След това отстъпи на добричлията Атанас Добринов. Пета позиция и за Павел Стефанов. В категорията до 75 кг той спечели с 3:0 срещу Руси Костов. Със същият резултат обаче го надви Хюсейн Хюсейн от варненският клуб Ивайло Маринов. В тази категория съотборникът на Павел – Христо Младенов изигра само една среща, която загуби след оспорвана битка от Кирил Златанов от Дунав /Русе/.

Снимка: БК Червен бряг