Начало / Последни новини / Трагична защита и ялово нападение провалиха децата на Спартак във Видин

Трагична защита и ялово нападение провалиха децата на Спартак във Видин

Детският отбор на Спартак загуби с 0:3 гостуването си на Бдин /Видин/. Двубоят бе от 3-ия кръг на футболното първенство до 15 години /U15/ зона Велико Търново. Крайният резултат не отговаря на действителните събития на терена. Категоричната победа на домакините стана факт благодарение на индивидуални грешки в защита и безплодните действия в атака на плевенския състав. Иначе спартаковци играха, а съперника им наказа грешките им. Гостите владееха топката, разиграваха, създадоха добри голови ситуации, но ги пропиляха. Най-фрапантните пропуски бяха дело на Валентин Минев и Тихомир Динев. През целия мач домакините не вдигнаха „барикадата“ пред вратата си. В 10-ата минута бранител на Спартак направи опит да върне топката на вратаря, но съперник достигна пръв до нея и я насочи в мрежата – 1:0. Почти същото се случи и в 55-ата минута, когато плевенски защитник търкулна топката назад, видински футболист пак я овладя, финтира вратаря и удвои аванса на своите. Секунди преди края пък играч на гостите опита да избие напред, но топката мина под крака му, противник я спря и отблизо направи победата на Бдин категорична.