Начало / Последни новини / Томас Валентинов е 5-и на „A1 атлетика за младежи“ в Мездра

Томас Валентинов е 5-и на „A1 атлетика за младежи“ в Мездра

Томас Валентинов от плевенския СКЛА Феникс 2004 завърши на пето място в крайното класиране на трибой /скок дължина, бягане 60 метра и 800 метра/ от веригата „A1 атлетика за младежи“ за момчета под 14 години. Това стана в Мездра, където се проведе петия кръг на надпреварата. 134 точки е общия актив на плеванчанина от трите старта. Най-добро бе представянето му на скок дължина – четвърта позиция с резултат 4,20 метра. В другите две дисциплини финишира на шесто място. Победител в Мездра е Даниел Ангелов от Дунав /Русе/ със 178 т., следван от съотборника си Стефан Стоянов – 162 т., а трети е Стефан Стефанов от СКЛА Надежда /София/ – 155 т.

Томас Валентинов е 15-и в генералното класиране след петте кръга с 266 т. Атлетите на КЛА Спартак /Койнаре/ – Денис Големански и Стивън Кирилов са съответно 26-и и 29-и, като двамата не участваха в Мездра. Лидер в генералното класиране е Станислав Колев от Хеброс /Харманли/ със 708 т.