Начало / Последни новини / Тихомир Иванов трети във Франция

Тихомир Иванов трети във Франция

Плевенчанинът Тихомир Иванов стартира летния сезон в скока на височина с трето място във Франция. Турнирът се проведе в Монжерон. В най-добрия си опит възпитаника на Георги Гетов преодоля 2,18 метра. Освен състезателя на свищовския клуб Свилоза с този резултат завършиха още двама скачачи. Крис Бейкър от Великобритания преодоля първи котата и спечели сребърния медал. Василис Константину от Кипър също прелетя над летвата, но остана четвърти. Победител в състезанието е мексиканеца Едгар Ривера Моралес с 2,22 м. На пета позиция с 2,16 м. е скачач от Кения, а шести Диара от домакините с 2,14 м.

Тихомир Иванов се връща във Велико Търново, където ще тренира до националния шампионат по лека атлетика за мъже, чийто домакин в началото на месец юни е старопрестолния град.