Начало / Последни новини / Седем малки шахматисти от СКШ „Плевен XXI“ с право на участие на Държавното първенство през юни

СКШ „Плевен ХХІ“ ще бъде представен от седем свои състезатели в Държавното първенство по шахмат, научихме старши треньора на клуба мс Христинка Илиева. Състезателите на СКШ “ Плевен XXI“ Дария Георгиева и Теодор Цветанов спечелиха първите места във възрастова група до 10 години на зоналните турнири в Плевен. Те се играха в хотел „Ростов“ на 13 и 14 май със цел класиране за държавните финали. По регламент участниците, заели първите 6 места от всяка възрастова група получават правото да се състезават на Държавното през юни.

При момичетата до 10 години Калина Илиева се класира втора. Право получи и Кристиян Илиев, който зае петото място при момчетата до 10 г. При малките момчета до 8 години Мият Дюришич се класира втори, а с трето място финишира Виктор Иванов. Към тези шест деца на държавното ще се присъедини и Нора Рашева, която като държавна шампионка през миналата година получи квотата по право.