Начало / Последни новини / Тежко поражение за баскетболистите ни в Ботевград

Тежко поражение за баскетболистите ни в Ботевград

Плевенският „Спартак” загуби със 71:95 в Ботевград от местния „Балкан” в среща от 26-тия кръг на НБЛ  при мъжете. Домакините изковаха изразителния си успех през  второто полувреме. Първото бе изключително оспорвано, като в по-голямата му част плевенският тим имаше минимален превез. Слекцията на Александър Дяковски направи  10:10 в петата минута, а веднага след  това Велислав Гълъбов даде аванс на  гостите. Константин Коев пък бе точен за  финалното 19:18 за първата четвърт.

Във втората равновесието бе пълно, като никой от съперниците не дръпна с повече от четири точки. В крайна сметка отборите се оттеглиха на почивка при 39:39. Веднага след нея спартаковци дадоха надежди за успех – 48:40. Но в средата на  третата част стана поредният обрат – 51:50, с който започна възходът на  „Балкан”. В 30-та минута той водеше  с 64:53. Последната част бе кошмар за плевенчани. Пасивът им постоянно нарастваше, а последната сирена прозвуча когато вече бе 24 точки.

Най-резултатен играч на плевенският състав в мача бе Константин Коев с 20 точки.