Начало / Последни новини / С 20 медала се завърнаха каратеките на „Спартак 14” от Държавното първенство по Шотокан
Отбор младежи и девойки микс - 2 място

Три   златни,  осем сребърни и девет бронзови медала спечелиха състезателите на Шотокан карате клуб „Спартак 14“ – Плевен, от Държавното първенство по Шотокан за юноши и девойки, младежи,  мъже и жени, което се проведе в София в края на месец септември.

Юноши и девойки 12-15 г.

Юношите и девойките от 12 до 15 години дадоха отличен старт на състезанието за плевенския клуб.  Великослав Василев, Стефани Иванова и отбора ни в тази възраст  (в състав : Великослав Василев, Даниела Дуканова, Стефани Иванова и Тихомир Тодоров) завоюваха титлите и станаха Държавни шампиони в своите категории в дисциплината шобу кумите.

Стефани Иванова – Държавна шампионка за 2020 г.

Даниела Дуканова – шобу кумите, Тихомир Тодоров и Даяна Дерекова – в ката, са вицерепубликански шампиони. Бронзовите медали спечелиха Симеон Симеонов – в двете дисциплини, Тихомир Тодоров и Елица Станчева  – шобу кумите. Отборът ни при 14-15 годишните в състав Мариян Тодоров, Елица Станчева и Симеон Симеонов грабнаха вицерепубликанската титла на шобу кумите.

1 място отборно микс 12-15 г.

При младежите от 16 до 20 г. Габриел Рупчански- в шобу кумие,  и Гергана Атанасова- в шотокан  ката, са  вицерепубликански шампиони. Илхан Василев, Цветомир Симеонов и Венелин Ангелов са бронзови медалисти. Отбора ни при младежите се класира на второ място в дисциплината шобу кумите.Те се състезаваха в състав: Габриел Рупчански, Гергана Атанасова, Васил Брайков, Илхан Василев и Венелин Ангелов.

Ивайло Боев – 2 място Държавно първенство 2020 г. – мъже

В най-голямата възраст – при мъже и жени, отлично представяне направи Ивайло Боев. В категория над 80 кг.при мъжете, се класира на 2 място и с това си класиране даде сериозна заявка за бъдещата си спортна кариера. В дисциплината джу кумите отново при мъже се класира трети. Ивайло успешно съчетава обучението си в Медицинския университет , специалност „Медицина“ и спорта за високи постижения. Бронзов медал при жените в дисциплината Асай рю ката завоюва Йоанна Куманова, а в шотокан ката е четвърта.  На 5 място в шобу кумите се класира Елка Панайотова, за която това беше първо участие в най-трудната възрастова група.