Начало / Култура / С куп награди се завърнаха от фестивала „От Дунав до Балкана” читалщни групи от Плевенско

НЧ „Петър Парчевич” – село Асеново спечели „Сребърна купа” – една от трите специални награди от осмото издание на Фолклорния фестивал „От Дунав до Балкана”, организиран от община Борово, област Русе. Специалната награда на кмета се връчва за цялостно представяне и за високо качество на художествения продукт. Отличието е придружено от грамота и парична премия. Участниците от село Асеново спечелиха и Специалната награда за най-много представени експонати в изложбата за обредни хлябове.

В категорията „Танцови състави”   съставът „Сборенка” при НЧ”Георги Парцалев 1901” – Левски, се класира на трето място в групата над 18 години.

Първо място – плакет, грамота и парична премия бяха връчени на мъжка фолклорна група при НЧ ”Надежда 1902” с.Козар Белене, обл.Плевен

В категорията за индивидуални изпълнения  на трето място при жените с плакет и грамота е отличена Донка Христова при НЧ”Никола Въпцаров 1919” с.Божурлук, общ.Левски

При децата до 12-годишна възраст на второ място е класирана Симона Пенчева при НЧ”Христо Ботев 1930” с.Славяни , обл.Плевен

Награда „Откритие на фестивала“ – грамота, плакет и парична прпемия, която се връчва за индивидуални изпълнители до 29-годишна възраст, които се явяват за пръв път индивидуално на сцената на фестивала спечели Стефка Звездомирова от град Левски.