Начало / Последни новини / С Коледен детски турнир приключи спортната година „Спартак Плевен  XXI“

С Коледен детски турнир приключи спортната година „Спартак Плевен  XXI“

На 18 декември  в зала „Спартак“ се състоя Детски коледен турнир, организиран от СКШ“Спартак Плевен XXI“. Турнирът бе спечелен от ученика от   НУ“Христо Ботев“ – Кристиан Георгиев, който набра 7 точки от 9 кръга. Със същия брой точки на второ място остана Владимир Върбанов от МГ“Гео Милев“, а трети е Кристиан Милев също от НУ“Христо Ботев  със 6 точки.

След турнира по шах се проведе и  коледно тържество.От ръководството на клуба направиха приятна изненада на децата, като им организираха увеселителен турнир по „комбиниран шах“, който бе посрещнат много радушно от малчуганите. Всички участници получиха награди. Специален поздрав за малките шахматисти поднесе една от най-силните състезателки на клуба – Гергана Димитрова,която съвсем наскоро спечели „Купата на България“ до 18 години. Коледното тържество завърши с разрязването на традиционната „шахматна торта“.

%d1%82%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0

С този Коледния турнир СКШ“Спартак Плевен XXI“ завърши състезателната 2016 година. В нея клуба спечели 6 медала, един от които златен, и още 9 места в призовите шестици от Държавни първенства. В турнирите за Купата на България клубът спечели 6 медала, 5 от които златни. СКШ“Спартак Плевен XXI“ участвува с отбори  в пет  Държавни отборни първенства в различните възрастови групи, като по този показател е първи в България за 2016 г. Всичките му представителни отбори се класираха в призовите шестици. СКШ“Спартак Плевен XXI“ е и един от малкото клубове, който развива спорта във всички възрастови групи. Най-малкият му състезател е 7-годишният  Мартин Попов от НУ „Христо Ботев”, който вече има призово място от Купата на България. Най-възрастният му състезател, 85-годишният Николай Ненчев, състезател в отбора на ветераните пък е най-възрастният сътезател в България,  участвувал през годината на държавни първенства. Клубът даде 4 национални състезатели, като 12-годишната Белослава Кръстева стана 6-та в Европа. Гросмайстор Красимир Русев отново намери място сред най-добрите спортисти на Плевен за 2016 г. Клубът бе и домакин на Държавните индивидуални първенства до 8,10,12 години, мъже и жени.

Първото състезание, в което ще участва СКШ“Спартак Плевен XXI“ през 2017 г.,  е турнирът за „Купа Ивис“ през месец януари в София.

Предстои избор на превозвачи по четири автобусни линии от квотата на Община Плевен

Да бъде обявена обществена поръчка за превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, областната ...