Начало / Спорт / С два медала завърши първият старт за годината на каратеките от Спартак-Плевен

С два медала завърши първият старт за годината на каратеките от Спартак-Плевен

Мирела Йолова трето място ката

2 бронзови медала завоюваха състезателите на карате клуб Спартак-Плевен на Международния турнир по карате „ Троян Гранд При”. В него се включиха над 120  състезатели от 13 бългаски клуба, от Гърция и Македония . Спортен клуб по карате „Спартак-Плевен” участва със 10 състезатели, седем от които се класираха в челната петица.

При 12-13 годишните момичета в дисциплината ката Мирела Йолова се класира трета с чудесно изпълнение на висша ката „Джион”.  В дисциплината кумите се класира на 5-то място.

Вторият бронзов медал спечели Марк Томов при 14-15 годишните юноши на дисциплината кумите, където плевенският състезател беше в конкуренция на 14 състезатели.

Марк томов - трето място в Троян

Пети в своите категории се класираха Борислав Начев – 12-13 г. момчета кумите, Тихомир Тодоров – 7 г. момчета кумите, Гергана Атанасова – 10-11 г. момичета кумите, Георги Борисов -16-17 г. юноши кумите, Кристиян Петракиев – в същата възраст и дисциплина.

Това беше първото състезание за сезона на състезателите от Спартак, които продължават подготовката си за предстоящите първенства през сезона от календара на БНФ Карате.