Акценти

Със средства от дарител ремонтираха покрива на ХГ „Дарение Светлин Русев”

Покривната конструкция на Художествена галерия „Дарение Светлин Русев” е изцяло ремонтирана със средства на дарител. Със средства на Община Плевен на третия етаж в галерията е монтирана и климатична система, което ще гарантира съхраняването на шедьоврите от световни автори, които академик Светлин Ресев е дарил на нашия град. Галерията има и нова озвучителна техника, закупена с общински средства.

Предстои подмяна на дограмата в северната част на уникалната сграда, също със средства на дарителя, информират от Община Плевен.

Прочетете също:

Общинският съвет в Кнежа единодушно прие отчетите на общинските дружества, одобри продажби на терени и даде име на стадиона „Илия Вълов“

Общинският съвет в Кнежа на редовно заседание единодушно одобри отчетите за първото тримесечие на 2026 …