Начало / Последни новини / Състезател на „Спартак Плевен XXI” е шампион на България по ускорен шах

Състезател на „Спартак Плевен XXI” е шампион на България по ускорен шах

Международният майстор Николай Милчев (Спартак Плевен XXI) се представи отлично на Държавното първенство по ускорен шах, което се проведе на 15 и 16 юни в Приморско, и спечели шампионската титла. Милчев постигна 3 победи и 3 ремита и с 4,5 точки от 6 възможни спечели златния медал.Успехът на плевенския състезател не е случаен. Това е продължение на отличната му игра, която той показа в Държавното отборно първенство за мъже и жени, където и двата отбора на СКШ „Спартак Плевен XXI“ се класираха в призовите шестици. Там Николай Милчев  „удържа“ втората дъска като постигна 4,5 точки от 7 възможни, като сред противниците му личаха имената на трима гросмайстори и един международен майстор.

Това е поредният медал за   СКШ „Спартак Плевен XXI“. Плевенският клуб е един от малкото, които имат медали във  възрастови групи от деца до мъже.