Начало / Последни новини / Състезател на СКЛА Феникс 2004 втори в „A1 атлетика за младежи“

Състезател на СКЛА Феникс 2004 втори в „A1 атлетика за младежи“

Томас Валентинов от плевенския СКЛА Феникс 2004 вече е на второ място във временното класиране на лекоатлетическата надпревара „A1 атлетика за младежи“ за момчета и момичета до 14 години. 372 точки е актива му от проведените досега три състезания. Лидер със 761 т. е Георги Ганджулов от Рилски атлет /Самоков/. Данните са след третия кръг, който се проведе на 23 септември в София.

Валентинов завърши четвърти в трибоя /скок дължина, бягане 60 метра и 800 метра/ в столицата. Най-доброто му представяне бе в скока. 3,65 метра му осигури 34 точки и четвърто място в сектора. В багянето на 800 м., Валентинов завърши шести. В спринта пък финишира осми. 124 е общия сбор на точките му от трите старта. Ганджулов спечели и трите дисциплини.

При момичетата представителката на плевенския клуб – Далия Валентинова е на десето място с 272 точки във временното класиране след третия кръг. В трибоя в София тя се нареди на 22-а позиция, събирайки 89 т.

С 211 т. победителка стана Вержиния Костадинова от СКЛА Добруджа. Добричлийката е лидерка в общото класиране с 657 т.