Начало / Последни новини / Състезателката на СКШ „Плевен XXI“ Нора Рашева с първо място на  Национална купа „Търновско царство“

СКШ „Плевен XXI“ се представи с двама свои състезатели в Националната купа „Търновско царство”, който се проведе от 2 до 5 март в местността Ксилифор край Велико Търново и събра 86 момчета и момичета до 14 години от цялата страна. Състезанието се игра в 7 кръга на класическа контрола.

С актив от 6 точки Нора Рашева се класира втора в общото класиране и първа при момичетата до 10 години. Призовото място плевенската шахматистка извоюва след победа над състезателката на НСА София Боряна Аршинкова в партия от последния кръг на турнира.

Така освен купата и паричната премия Нора получи и право за участие на турнира Купа „Дюни“ в Приморско, организиран от ШК „Ан пасан“ София.

Това е поредното златно отличие на плевенската шахматистка от началото на годината след спечелените Купа „Ивис“ и НИК „Траяна“ в София и Стара Загора.

Успешно се представи и Кристиян Илиев, който зае 13-то място с резултат 4,5 точки.