Начало / Спорт / Състезатели на СКК „Спартак- Плевен” с медали от Държавното по карате

Състезатели на СКК „Спартак- Плевен” с медали от Държавното по карате

каратеСтанислав Добрев и Петър Петров от Спортен клуб по карате „Спартак Плевен”  спечелиха сребърен и бронзов медал от Държавното първенство по карате, което се проведе през уикенда в Албена. В състезанието участваха над 300 състезатели от 28 клуба от страната. Плевенският карате клуб се представи с  6 състезатели – ученици на Спортно училище „Г. Бенковски” – Плевен.

Станислав Добрев, вицерепубликански шампион за 2015 г. в дисциплината кумите при 12-13 г. юноши младша, се класира втори, въпреки явното техническо превъзходство над опонента.

Другият отлично представил се плевенски състезател е 12-то класника Петър Петров – многократен Държавен шампион при юноши , а от тази година вече и бронзов медалист при мъже в дисциплината кумите + 84 кг. 18-годишният Петър успя да се качи на стълбичката, след 2 победи и 1 загуба от срещите си с изключително опитните ни националникарате 1 състезатели.

Натали Йонкова и Елка Димитрова се класираха 5-ти в своите категории при девойки младша възраст в дисциплината кумите.