Начало / Последни новини / „Студентите“ излъгаха Партизан

„Студентите“ излъгаха Партизан

Свищовският Академик победи с 2:1 гостуващият му Партизан /Червен бряг/ в мач от 17-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група. Съперниците предложиха оспорван и интересен двубой. Никой не взе превес, но домакините вкараха гол повече. Противно на крайния резултат срещата започна по-добре за гостите. Преди това обаче домакините пропиляха отлични шансове чрез Георги Колев, Стефан Иванов и Тодор Тодоров. В 8-ата минута Радосвет Чанов се възползва от разминаване с топката на свищовският вратар Иван Христов и я насочи в мрежата му. В средата на полувремето пък Десислав Русев можеше да удвои, уцелвайки гредата.
„Студентите“ намериха верният път едва след почивката и решиха спора само за няколко минути. Първо в 60-ата Тодор Тодоров засече пас на съотборник за 1:1. В 67-ата минута пък Георги Колев стреля неспасяемо от границата на наказателното поле и донесе трите точки на тима си. Накрая Цветослав Игнатов можеше да изравни, но озовал се сам срещу вратаря се размина с топката.