Начало / Последни новини / Страхотен успех за ТК Плевен 90 – спечели домакинство на европейско по тенис

Страхотен успех за ТК Плевен 90 – спечели домакинство на европейско по тенис

Прекрасен коледен подарък за плевенския спорт и въобще за нашия град от Тенис клуб Плевен 90. Клубът кандидатства и спечели домакинството на европейското първенство по тенис за деца до 12 години. Континенталният шампионат ще се проведе под патронажа на кмета на Община Плевен Георг Спартански в периода 26-28 юли 2019 година. Хубавите новини обаче не свършват с домакинството. Почти сигурно в състава на България, който ще участва в първенството ще са две състезателки, открити и изградени от ТК Плевен 90 – Росица Денчева и Йоана Константинова.

В европейското ще участват десет държави. Техните имена ще станат известни след като бъдат разгледани заявките им.

Основната заслуга за получаване на домакинството е на председателя на ТК Плевен 90 – Иво Войников и Тодор Бешевишки. Плевен получи доверието и благодарение на отличните професионални отношения между Българската федерация по тенис и ТК Плевен 90. Клубът ще организира и проведе европейско първенство за втори път през последните 8 години.