Начало / Последни новини / Старшата на Спартак с категоричен успех над Чардафон /Габрово/

Старшата на Спартак с категоричен успех над Чардафон /Габрово/

Юношите старша възраст на плевенския Спартак спечелиха с 3:0 вкъщи срещу връстниците си от габровският Чардафон. Двубоят е от 9-ия кръг футболната А група на зона Велико Търново. Възпитаниците на треньора Момчил Челестинов тотално надиграха съперника. Имаха възможности за още голове, но ги проиграха. Още от началния съдийски сигнал спартаковци пренесоха играта в половината на противника си. Заредиха се атака след атака. Резултатът бе открит след половин час игра. В 30-ата минута Денислав Десков нахлу в наказателното поле на габровци, където бе фаулиран. Съдията отсъди дузпа, която Виктор Иванов реализира – 1:0. Десетина минути по-късно Десков получи топката от дълбочина, надбяга защитник и с точен удар покачи на 2:0. В 59-ата минута Кристиян Иванов проведе самостоятелен пробив, завършвайки го с гол за крайното 3:0. Така плевенският тим затвърди лидерската си позиция в първенството.

futbol Spartak - Mom4il 4elestinov - uno6i

„Доволен съм от победата и от начина, по който я постигнахме. Владеехме инициативата през цялото време, действахме агресивно. Не позволихме на съперника нито веднъж да застраши вратата ни. Липсата на шанс най-вече попречи на Никола Ванков, близнаците Виктор и Кристиян Иванови да вкарат още голове. Допълнително ги затрудни и дефанзивната тактика на Чардафон. Вероятно са се застраховали с нея, заради загубата си от Спартак през есента в Габрово с 0:7“, коментира Челестинов.