Начало / Последни новини / Старшата на Спартак обърна Етър

Старшата на Спартак обърна Етър

Юношите старша възраст на плевенския Спартак се наложиха с 3:2 у дома над Етър /Велико Търново/. Двубоят бе от 11-ия кръг на зоналната А група.  Въпреки отсъствието на четирима титуляри селекцията на Светослав Бърканичков тотално надигра съперника. Началото обаче бе кошмарно. Още в 30-ата секунда гостите ликуваха. Бранител на плевенчани върна топката към вратаря, който в стремежа си да изрита напред не я уцели и минавайки под крака му тя спря в мрежата. В средата на първата част защитник на домакините изби с глава центрираната от дясно топка, но противник я посрещна от 25 метра и покачи на 2:0. Плевенският тим не се отчая и натисна. Резултатът дойде в края на полувремето, когато капитана Георги Христов шутира неспасяемо по диагонала от 30 метра за 1:2. През второто полувреме се игра пред вратата на „болярите“. В 69-ата минута спартаковци разиграха бързо и след двойно подаване Стефан Начев овладя топката, финтира бранител и стреля за 2:2. Десетина минути преди края Георги Христов изпълни фаул от 30 метра и окончателното 3:2 стана факт. В хода на мача по два чисти гола пропуснаха Влади Кирилов, Радослав Батов, Стефан Начев и веднъж Тихомир Николов.