Начало / Последни новини / Старшата на Спартак загуби от шампиона

Старшата на Спартак загуби от шампиона

Плевенският Спартак загуби гостуването си на Изгрев 93 /Царевец/ с 1:3. Двубоят бе от 7-ия кръг на зоналното футболно първенство за юноши старша възраст. Плевенчани изиграха равностойно първо полувреме срещу шампиона от миналия сезон. По една бяха критичните ситуации пред двете врати. Домакините проведоха бърза атака, при която нападателят им излъга вратаря и стреля към мрежата, но плевенски бранител изби от голлинията. Голмайсторът на Спартак – Алекандров пък се размина с топката при отлично центриране на съотборник. Със започване на второто полувреме топката се укроти в мрежата на гостите след атака на домакините, продължила след спорно положение за засада. В 50-ата минута обаче Грозчев бе фаулиран в наказателното поле и Влади Кирилов изравни от дузпа – 1:1. Четвърт час по-късно футболистите на Изгрев отново поведоха. Спартаковци отвърнаха с две опасни акции, но нищо. Десетина минути преди края бе фиксирано окончателното 3:1.