Начало / Последни новини / Старшата на ОФК Спартак с трета поредна победа

Старшата на ОФК Спартак с трета поредна победа

Плевенският Спартак се наложи с 2:1 у дома над Етър /Велико Търново/. Двубоят бе от 3-ия кръг на зоналното футболно първенство А група за юноши старша възраст. Селекцията на Милко Гаврилов доминираше през целия мач по всички показатели. Най-сериозния отпор срещна при преодоляване на барикадата, която бяха изградили гостите пред вратата си. „Болярите“ имаха за цел да не допуснат голове и заложиха на глуха защита. Плевенчани обаче на няколко пъти превзеха „крепоста“. За първи път това се случи половин час след началния съдиски сигнал, когато капитана Владимир Кирилов бе най-съобразителен в поредната суматоха през търновската врата, финтира двама и насочи топката в мрежата – 1:0. До края на полувремето Марио Николаев стреля опасно с глава, но стража на гостите спаси. След почивката картината бе същата. В 71-ата минута голмайстора на Спартак – Александър Александров получи топката с гръб към вратата, моментално се извърна и с точен шут от 25 метра направи 2:0. После Николаев уцели гредата. Накрая домакините намалиха темпото, но не и атаките. Гостите пък стигнаха до почетно попадение.