Начало / Последни новини / Сребърни медали за боксьори на Спартак /Плевен/ и Червен бряг

Сребърни медали за боксьори на Спартак /Плевен/ и Червен бряг

Георги Иванов от плевенския Спартак и Омар Лухаиб от БК Червен бряг спечелиха сребърни медали в Петрич. Южният град бе арена на втория кръг но държавното лично-отборно първенство по бокс за ученици. 204 състезатели от цялата страна се качиха на ринга, сред тях бяха 6 от Спартак /Плевен/, 4 от Мизия 80 /Плевен/ и 3 от едноименния клуб на град Червен бряг. Възпитаникът на треньора Георги Тончев – Георги Иванов участва в категорията до 34 кг. Преди да загуби финала от Желязко Илиев от Априлци той надигра трима. В първата среща се справи с Мартин Цвятков от Габрово. След това бе безапелационен срещу Мартин Антов от столичния Локомотив. На полуфинала Любослав Найденов от БК Капитан Петко войвода отказа да се качи на ринга срещу плевенския боксьор.

Възпитаникът на Дойчин Цанов от БК Червен бряг – Омар Лухаиб стана втори в категорията до 62 кг. Той загуби финала от армееца Коста Симеонов. Преди това премина победоносно през Роберто Руменов и пловдивчанина Пламен Тодоров.

Останалите боксьори от Плевен и Червен бряг не достигнаха до битката за медалите.