Начало / Последни новини / Сребърен и бронзов медал за Лидия Борисова, Венелина Петкова и Яна Копчева са шампионки

Атлетката на плевенския АК Георги Дъков – Лидия Борисова стана вицешампион и бронзов медалист в националния шампионат по зимни хвърляния за девойки под 20 години в Балчик. Възпитаничката на треньорката Галя Николова се класира на второ място в хвърлянето на копие с резултат 34,08 метра. Реализира го в третия си опит. Титлата спечели бившата състезателка на плевенския клуб Венелина Петкова от Тракия 96 /Пловдив/.

Борисова се окичи с бронз в мятането на диск с постижение 28,78 м, което направи във втори си опит. И тук шампионката е бивша възпитаничка на Галя Николова – Яна Копчева, състезаваща се сега за Тракия 96 /Пловдив/. Втора е Съланур Ташдемир от разградския ЛК Спорт Атлетик. Венелина Петкова завърши четвърта.

При девойките под 18 години Йоана Маринова от АК Георги Дъков се класира 8-а в хвърлянето на чук и 11-а на копие.