Начало / Последни новини / Сребро за 8-годишния състезател на СКШ „Плевен ХХІ” – Виктор Иванов

Сребро за 8-годишния състезател на СКШ „Плевен ХХІ” – Виктор Иванов

Първокласникът от НУ „Христо Ботев” в Плевен и състезател на СКШ „Плевен ХХІ” –  Виктор Иванов, спечели сребърен медал от детския турнир по ускорен шах за „Купата на Bulgaria Mall“ XIV. Турнирът се проведе на 14 януари в София, а плевенският състезател се класира на второ място в групата до 8 години.

Вики финишира с резултат 5 точки от 7 възможни, който му отреди 11 място в крайното класиране от общо 62 малки шахматисти на възраст от 6 до 10 години, научихме от мс Христинка Илиева, треньорка на малкия шахматист.

В турнира участва още един състезател на клуба – 9-годишният Кристиян Илиев. Второкласникът от НУ „Христо Ботев” събра 3 точки.

Победител и носител на купата стана Светлен Иванов (10 г) от ШК „Локомотив“ София с 6,5 т.

Организатор на традиционната проява е ШК „Елит“ София.