Начало / Последни новини / Спорна дузпа повали ОФК Спартак срещу Черноморец (Балчик)

Спорна дузпа повали ОФК Спартак срещу Черноморец (Балчик)

Плевенският Спартак отстъпи с 0:1 в Ловеч на Черноморец (Балчик). Двубоят е от 15-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Единственото попадение реализира централния нападател Васил Калоянов. Негов съотборник центрира от корнер в 49-ата минута, а съдията прецени, че бранител на плевенчани е докоснал топката с ръка и отсъди дузпа, която Калоянов превърна в гол. Спартаковци протестираха срещу решението на арбитъра, както и на два пъти по-късно, когато поискаха дузпа в своя полза. Ивелин Занев обаче не се съобрази с претенциите им. В 17-ата минута той отстрани с червен картон черноморския защитник Тодор Таушанов, който повали пред наказателното поле излизащия очи в очи с вратаря – Ивайло Раденцов. Капитанът на Спартак насочи топката от фаул на сантиметри от външната страна на гредата. С играч повече плевенчани наложиха териториален превес, но само веднъж застрашиха вратата на Християн Христов – след удар на Ивайло Иванов в 31-ата минута. Малко преди почивката Калоянов и Цветан Илиев отправиха опасни удари към мрежата на Станислав Антонов, но не уцелиха вратата. През втората част нервите взеха връх и заваляха наказателни картони. До края спартаковци наложиха натиск, но така и не достигнаха поне до равенството. В 88-ата минута бранителят им Лъчезар Ковачев спря с нарушение откъсващ се противников играч и рефера му вдигна червен картон.

Стартов състав на Спартак: 86. Станислав Антонов, 5. Кристиян Григоров, 4. Цветелин Иванов, 3. Лъчезар Ковачев, 21. Валентино Макавеев, 24. Димитър Димитров, 8. Ивайло Раденцов /капитан/, 17. Петър Тончев, 7. Ивайло Иванов, 10. Преслав Антонов, 31. Андриян Димитров.