Начало / Спорт / „Спартак 1996“ приключи безславно участието си в националното първенство

„Спартак 1996“ приключи безславно участието си в националното първенство

Спартак 1996

„Спартак 1996“ приключи участието си в първенството на Националната волейболна лига за жени през този сезон. Днес момичетата на Виолета Антонова загубиха за втори път с 0:3 от „Марица“ в среща от четвъртфиналните плейофи, като по този начин вече са аут от шампионата. Срещата се игра пред около 180 зрители в залата на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, като плевенските волейболистки отново направиха антирекорд, като в първия гейм успяха да запишат само 6 точки, пише plevenort.eu. В следващите части нашите паднаха с 21:25 и 11:25 и след двете поражения от пловдивчанки напускат надпреварата. Този сезон плевенчанки ще се запомнят, като отборът който не успя да победи в нито един мач и допусна цели 18 загуби с 0:3 гейма. Само в два двубоя „Спартак 1996“ се добраха до спечелването на по един гейм, което може би е най-трагичното представяне на плевенски тим в национално първенство във всички видове отборни спортове.

За „Спартак 1996“ най-много точки реализира Юлия Бонева – 9 от които 3 аса, а три волейболистки се отчетоха с по 3 точки – Диана Георгиева, Стела Горанова и Симона Занова. За победителките най-резултатна в срещата беше капитанката Диана Малинова с 10, а Ана Радичева добави още 9. Така „Марица“ продължава в полуфиналите, където ще се изправи срещу шампионките от ЦСКА-Демакс, а „Спартак 1996“ отпада от по-нататъшно участие.