Начало / Последни новини / Спартак удари Бдин в голов екшън

Спартак удари Бдин в голов екшън

Плевенският Спартак се наложи с 4:3 у дома над Бдин /Видин/. Двубоят бе от седмия кръг на зоналното футболно първенство за юноши старша възраст – А група. Сблъсъкът бе крайно интересен, а освен седемте гола можеха да паднат и още няколко. Заслугата това да не се случи е на плевенския вратар Теодор Тодоров, който предотврати поне четири стопроцентови попадения. Иначе мача започна приказно за неговия отбор. До 20-ата минута домакините си осигуриха категоричен аванс. Сториха го за десетина минути. Първо в 10-ата Николай Евгениев се възползва от несигурните действия на видинския страж и откри резултата. Малко след това Виктор Митов удвои преднината на Спартак с попадение след далечен шут. После Диян Ничев направи 3:0. Този резултат като, че ли успокои и двата отбора. В края на полувремето обаче стана 3:1. Логично след почивката спартаковци заиграха по-дефанзивно с мисълта да запазят преднината си. В 57-ата минута обаче бранител сгреши и гостите стопиха пасива на един гол – 3:2. Четвърт час преди края Влади Кирилов реализира четвъртото попадение на плевенския тим. Десетина минути по-късно видински нападател фиксира окончателното 4:3.