Начало / Последни новини / Спартак с първа победа за годината

Спартак с първа победа за годината

Плевенският Спартак победи с 3:1 гостуващия му Ботев (Гълъбово) в среща от 24-я кръг футболната Б група. Това бе първият успех за селекцията на Роберт Петров за тази година.

Мачът започна отлично за домакините, които още във втората минута имаха гол в аванс. Реализира го най-добрият на терена – Цветомир Тодоров. Постепенно гостите се отърсиха от стреса и отправиха няколко удара, но плевенският вратар Димитър Пантев се справи. Така се стигна до 38-та минута, когато Цветомир Тодоров подаде отляво в наказателното поле, където връхлитащият Григор Долапчиев отблизо покачи на 2:0. Двадесет минути по-късно той бе точен за 3:0.

След този гол интригата отпадна. Гостите достигнаха до почетно попадение в 74-ата минута, когато Мирослав Енчев стреля от фал под плонжа на Пантев за крайното 3:1.