Начало / Последни новини / Спартак разби Ямбол

Спартак разби Ямбол

Спартак се наложи с 97:84 в плевенската зала „Балканстрой“ над едноименният тим от град Ямбол. Двубоят бе от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Противно на крайния резултат мачът започна кошмарно за домакините, които след началните 10 минути изоставаха с 10 точки – 18:28.

Те не успяха да заличат пасива до края на полувремето – 45:52, въпреки че на четири пъти изравняваха резултата.

След почивката селекцията на Сашо Дяковски показа коренна промяна. В 23-ата минута за първи път поведе в резултата 56:54 след успешна акция на Самюел Франсис. В следващите минути подемът се превърна в тотално превъзходство и разликата започна да набъбва. Най-изразителна бе тя в 28-ата минута след точна стрелба на Милован Савич за 72:56. В последната четвърт спартаковци не оставиха никакви шансове на съперника. В 35-ата минута авансът им стана рекорден за срещата 22 точки – 91:69 след тройка на Франсис. В оставащото време двубоят се доигра спокойно. Най-резултатни за победителите бяха Урош Величкович и Франсис, завършили съответно с по 26 и 25 точки.

Победата изведе плевенският тим на петото място.