Начало / Спорт / Спартак с нова победа с 4:0, този път срещу Бенковски

Спартак с нова победа с 4:0, този път срещу Бенковски

Футболистите на Спартак (Плевен) разгромиха с 4:0 втори съперник само в рамките на няколко дни. След като в сряда възпитаниците на Бойко Цветков нанизаха четири топки в мрежата на Левски 2007, в събота те разбиха със същия резултат и Бенковски (Бяла) в последната си контрола преди началото на новия сезон в Северозападната „В“ група. Така „синьо-белите“ завършват поредицата от шест приятелски срещи с равенство – 3 победи и 3 поражения. Във вчерашния двубой отново на терена имаше само един отбор, този на Спартак, коментира plevensport.eu. Гостите от Бяла за цял мач отправиха само един точен удар към вратата на домакините, като рядко преминаваха централната линия на стадион „Плевен“. Плевенчани излязоха с малко променен състав в сравнение със срещата с Левски 2007. Като титуляри започнаха резервите от предния двубой Венцислав Миленов, Васил Михайлов и Марио Илиев, както и неигралият срещу Левски централен нападател Стефан Христов. Именно той разпечата вратата на Бенковски с попадение още в 5-ата минута, след като получи топката на точката на дузпата и без забавяне с хубав плътен шут матира стража на гостуващия тим.
В 25-ата минута капитанът Любомир Иванов вкара прекрасен гол след прехвърлящ шут извън границите на наказателното поле – 2:0. До края на първото полувреме домакините почти непрестанно атакуваха, но не успяха да стигнат до нов гол.
Другите две точни попадения паднаха през второто полувреме. В 67-ата минута Тихомир Тодоров с премерен шут намери за трети път мрежата на тима от Бяла. Десет минути преди финалната свирка на главния съдия спартаковци стигнаха до разгромното 4:0, като влезлия през вторите 45 минути Лъчезар Кънчев напредна отдясно и комбинира с дебютиращия с екипа на Спартак нападател Кирил Кръстев, който с минаващ техничен удар направи резултата категоричен – 4:0.

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...