Начало / Последни новини / Спартак с категорична загуба във Велико Търново

Спартак с категорична загуба във Велико Търново

Второ поражение за плевенския Спартак във футболното първенство на Втора професионална лига. Нанесе му го Етър с 3:0 във Велико Търново в среща от 4-ия кръг на първенството.

„Болярите“ изковаха успеха още през първото полувреме. Тогава те имаха надмощие и освен двата гола пропуснаха и други добри възможности пред вратата на Димитър Пантев. В средата на първата част Николай Цветков изненада плевенския страж с далечен удар и топката се укроти в мрежата. Десетина минути преди почивката Джихат Кямил по идентичен начин удвои. В началото на втората част наставника на плевенчани Диян Дончев направи три промени. Отборът му заигра по-нападателно, но това не повлия благоприятно на резултата. Осигурили си достатъчен аванс търновлии действаха по-спокойно, но при всяка възможност организираха бързи контраатаки. При една от тях Цветомир Тодоров направи победата им категорична – 3:0.