Начало / Последни новини / „Спартак” разгромен на старта

„Спартак” разгромен на старта

Тежко поражение – 0:4, понесе плевенският „Спартак” от гостуващия му „Септември” – София.  Двубоят бе от първия кръг на Втора професионална футболна лига.

Противно на крайния резултат мачът започна  добре за домакините. През началния четвърт час те пропиляха четири чисти положения чрез Антон Славчев, Николай Велков и две на Стефан Христов. Повратният момент бе в 20-та минута, когато  Даниел Пехливанов проби отдясно и подаде на младия Иван Филев, който насочи топката в мрежата. От този момент до края  гостите владееха инициативата. На плевенчани не помогнаха и трите смени след почивката. В 53 минута Пехливанов стреля от воле за 0:2. Десетина минути по-късно Тихомир Тодоров вместо мрежата уцели вратаря на „Септември”. Всичко свърши в 67 минута, когато Костадин Аджов направи преднината на гостите  категорична – 0:3. До края  на мача той вкара още веднъж