Начало / Последни новини / Спартак разбит от шампиона

Спартак разбит от шампиона

Спартак /Плевен/ претърпя тежко поражение при гостуването си на Лукойл-Академик /София/ със 104:71. Двубоят бе от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Шампионите контролираха мача през цялото време и заслужено спечелиха. Плевенчани излязоха без контузения си капитан Александър Груев и поваления от грип Милован Савич. Невъзстановени от същия вирус играха Константин Коев, Герасим Николов и Милен Дудев. Въпреки това селекцията на Александър Дяковски започна добре срещата и до 7-ата минута дори на няколко пъти водеше минимално. Обратът настъпи след успешна атака на домакините за 16:15. В оставащото време до края на първата част те не изпуснаха аванса си и я спечелиха с 25:19. Плевенският тим направи добра втора четвърт, като в 14-ата минута след точна стрелба на Михаил Танев разликата стана нищожна – 32:31. Краят на полувремето – 50:46 предвещаваше интересни финални 20 минути. Равностойните действия продължиха до средата на третата част. След това пасива на гостите започна да нараства. Така преди заключителните 10 минути съотношението бе 23 точки – 80:57. Тоталното превъзходство на столичани продължи и в 35-ата минута вече всичко бе ясно, тъй като плевенчани все още нямаха реализирана точка в последната част – 57:93. Въпреки активизирането си до края спартаковци загубиха с 33 точки разлика. Най-резултатен за тях бе Димитър Маринчешки с 26 точки.