Начало / Последни новини / Спартак подцени, но победи Етър

Спартак подцени, но победи Етър

Юношите старша възраст на плевенския Спартак надиграха с 3:1 връстниците си от Етър /Велико Търново/. Двубоят бе от 11-ия кръг футболната А група, зона Северозапад. Домакините бяха видимо по-добрия отбор, но подцениха съперника и това им костваше доста нерви през първото полувреме. За мъките спомогна и ранният гол. Още в началните секунди търновската защита сгреши, оставяйки Денислав Десков очи в очи с вратаря им … и топката спря в мрежата – 1:0. Попадението успокои повече от необходимото плевенския тим, който явно си помисли, че вече е спечелил мача. В края на полувремето обаче бранителите на Спартак подходиха лековато към безобидна наглед ситуация. Нападател на гостите взе топката и вкара за 1:1. Изравняването събуди спартаковци, които моментално след почивката заиграха на пълни обороти. Доминацията им бе пълна, като действията се развиваха изключително в половината на съперника. Резултатът не закъсня. В 61-ата минута Кристиян Иванов засече с глава центриране отляво за 2:1. Шест минути по-късно той бе повален в наказателното поле от вратаря на Етър. Последният бе отстранен с червен картон, а Десков вкара отсъдената дузпа. До края домакините пропиляха шансове да бият по-изразително. Победата затвърди лидерската позиция на Спартак в класирането.