Начало / Последни новини / Спартак повали шампиона

Спартак повали шампиона

Спартак нанесе първа загуба на шампиона Лукойл Академик със 108:104 в двубой от 6-тия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Стана голям мач, в който селекцията на Александър Дяковски спечели след продължения.

През цялото време съперниците се надиграваха и плевенчани показаха завидно хладнокръвие срещу евробоеца и тотален хегемон в родния баскетбол. Мачът започна отлично за домакините, които в 5-тата минута водеха с 18:5. След  180 секунди обаче гостите стопиха пасива – 25:25. Първата част приключи 32:30 за Спартак благодарение точната стрелба на Михаил Танев.

Втората част започна с тройка на Константин Коев, а в 16-та минута Димитър Маринчешки направи 44:37. Серия от 9:0 обаче доведе до  обрат – 46:44. Третата четвърт започна с тройка на Николов и Спартак отново поведе – 50:48. След това битката бе кош за кош и в 30-та минута домакините взеха  минимален аванс – 73:71.

Четири минути след началото на последната част плевенският тим докосваше победата след  тройка на Милован Савич – 86:79. В крайна сметка обаче редовното време завърши 89:89 и разрешаването на спора стана в продължението. В него плевенчани винаги имаха аванс. Минута  преди края водеха със 105:99. В последните 60 сек. преобладаваха фаловете. Спартаковци реализираха три  и те се оказа достатъчен за крайния успех.

Най-резултатни за победителите бяха  Константин Коев – 27 точки, Димитър Маринчешки – 20 точки, Милован Савич – 16 точки.