Начало / Последни новини / Спартак /Плевен/ победи и Ботев /Враца/

Спартак /Плевен/ победи и Ботев /Враца/

Плевенският Спартак се наложи с 1:0 над Ботев /Враца/ в контролна футболна среща играна в Петрич. Единственият гол реализира Григор Долапчиев в 61-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Георги Янев. Успехът бе напълно заслужен. Селекцията на Александър Георгиев контролираше мача през всичките 90 минути. Създаде доста голови ситуации, пропусна и дузпа. През първото полувреме чисти положения пропиляха Долапчиев, Георги Чакъров и Родриго Минетеламио с глава. В 41-ата минута Долапчиев се откъсна от врачанската защита и бе фаулиран, но Чакъров не успя да реализира дузпата. След почивката плевенчани отново имаха превес. Цветелин Радев пропусна да вкара с глава. После падна гола. Малко след него Долапчиев отново имаше идеална възможност, но не уцели вратата. В оставащото време спартаковци владееха топката и не допуснаха съперника им нито веднъж в мача да застраши вратата им. Това бе втората победа за Спартак на лагера в Петрич след 1:0 над Оборище /Панагюрище/.