Начало / Последни новини / „Спартак“ (Плевен) загуби от последния в Б група

„Спартак“ (Плевен) загуби от последния в Б група

Поражение – 0:2 претърпя футболният „Спартак“ (Плевен) при гостуването си в Симитли на местния „Септемри“. Двубоят бе от 18-ия кръг на Б група.

Домакините напълно заслужиха трите точки, тъй като през всичките 90 минути бяха по-добрият тим.  Селекцията на Роберт Петров пък допусна поредица от елементарни грешки, някои от които доведоха до попаденията във вратата им.
Левият фланг бе най-слабото място в защитата на спартаковци. Именно от там в 35-ата минута Владимир Каптиев бе изведен очи в очи с плевенския вратар Димитър Пантев и откри резултата. В средата на второто полувреме интригата окончателно изчезна с втори гол за отбора от Симитли. Малко след това „Спартак“ остана в намален състав – Даниел Гергов повали на тревата откъсващ се нападател на домакините и съдията го отстрани с директен червен картон. Пред голлинията на Пантев имаше още опасности, но той се справи. Най-добрият голов шанс за гостите се откри пред Виктор Иванов, но стражът на съперника спаси удара му.